Хто спотворює ProZorro?

Хто спотворює ProZorro?

Доброго дня!

З моменту створення електронної системи публічних закупівель ProZorro, метою якої є прозорість та законність ведення державних закупівель, суб’єкти господарських діяльностей різних типів та напрямків роботи отримали можливість збільшити обсяги своїх продажів, працюючи з державою. 

 

Такі основні принципи ProZorro як:

Викорінення і системне запобігання корупції

Прозорість всього тендерного процесу

Неприпустимість дискримінації учасників

Об'єктивна оцінка тендерних заявок

Широке залучення громадськості

стали основоположними при веденні закупівель, як замовником, так и всіма учасниками тендерних процедур, торгів, переговорів, тощо.

Проте сучасні реалії далекі від вищевказаних принципів онлайн торгів. Пережитки корупційності, якою була поглинута вся система перевитрат державних коштів в минулому, знайшла своє місце і в сьогоденності проведення тендерів на державні закупівлі.

Без сумніву нова система закупівель внесла позитивні зміни в боротьбі з розкраданням державного бюджету. Але, нажаль, деякі суб’єкти господарювання не серйозно ставляться до відповідальності, яку можуть понести в результаті своїх протизаконних дій. Такі організації використовують різні методи впливу для спотворення процесу та результату торгів, а саме: 

- зговір з посадовими особами замовників за винагороду задля отримання необхідного неправомірного прибутку шляхом відхилення інших учасників торгів, прописання тендерної документації виключно «під себе», що унеможливлює «відповідність» пропозицій інших учасників умовам тендеру, та інше;

- «клонування» компаній-учасниць, які фактично належать одній юридичній особі, задля збільшення вірогідності своєї перемоги. Також використовуючи цей метод неконкурентної боротьби, одна із «клонованих» компаній безпосередньо під час проведення аукціону абсолютно нелогічно може знижувати ціну своєї пропозиції, таким чином, що інші учасники аукціону перестають бачити економічну доцільність своєї подальшої участі в тендері. 

Розглянемо один (із багатьох) випадків:

 

Посилання:
https://smarttender.biz/publichni-zakupivli-prozorro/1942996/

Замовник: Регіональна філія «Донецька залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»

Код ЄДРПОУ: 40150216

Товар аукціону: 42650000-7 Ручні інструменти пневматичні чи моторизовані

Початок аукціону: 26.07.2017


Як ви бачите, у тендері фігурують такі компанії як:

- ТОВ "КОМПАНІЯ ПРОМІНСТРУМЕНТ" код ЄДРПОУ 34501268; 

- ТОВ "ПРОФІ-СТРОЙ" код ЄДРПОУ 36726864. 

Якщо переглянути документи цих компаній, 

 

то можна побачити, що у цьому тендері компанія ТОВ «ПРОМІНСТРУМЕНТ" зазначила виробником свого інструменту компанію

ТОВ "Дніпровський завод спеціального обладнання та матеріалів", яка не брала участі у даному тендері

https://smarttender.biz/publichni-zakupivli-prozorro/1942996/

але пліч о пліч змагалася з ТОВ "ПРОФІ-СТРОЙ" у іншому:


https://smarttender.biz/publichni-zakupivli-prozorro/2665381/

Замовник: Філія «Панютинський вагоноремонтний завод» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

Предмет закупівлі: Інструмент слюсарний, №1654932 (UA-2017-11-08-000011-b); 

Початок аукціону: 24.11.2017 

В аукціоні по оголошеній закупівлі прийняли участь наступні компанії:

 

Хотілося б звернути увагу громадськості на можливо корумпований склад певних учасників аукціону на дану закупівлю, а саме: 

- ТОВ "Дніпровський завод спеціального обладнання та матеріалів" код ЄДРПОУ 35268574;

- ТОВ "КОМПАНІЯ ПРОМІНСТРУМЕНТ" код ЄДРПОУ 34501268; 

- ТОВ "ПРОФІ-СТРОЙ" код ЄДРПОУ 36726864.

Стилістичний вигляд пропозицій трьох учасників майже ідентичний, з вказанням одного й того ж «псевдо виробника» предмету закупівлі, а самі цінові пропозиції подані в різних цінових категоріях для збільшення власних шансів на перемогу. 

Важко залишатися мовчазним спостерігачем такої нахабної поведінки різних суб’єктів господарювання, відчуваючи свою безкарність, такий приклад того, як потрібно заробляти кошти «обманюючи саму Державу» нажаль, далеко не єдиний…

Завдяки статистичному онлайн сервісу:
https://clarity-project.info/tenders

можна спостерігати використання такої «схеми» розкрадання коштів та спотворення результатів торгів в більш деталізованому прикладі:

ТОВ "Дніпровський завод спеціального обладнання та матеріалів" брало участь в 61 тендері, в 49-ти з них його «конкурентами» була компанія ТОВ "Профі-Строй", і в 28 компанія ТОВ «ПРОМІНСТРУМЕНТ»!!!


https://clarity-project.info/tenderer/35268574

Статистика спільної участі в торгах вищевказаних юридичних осіб (суперників), що з великою вірогідністю може свідчити про попередню домовленість, та приналежність даних суб’єктів господарювання до єдиної «організації». 

Великим питанням залишаться зайнята позиція байдужого спостерігача, посадовців, керівників, ідейних засновників впровадження та регулювання системи державних закупівель. Невже неправомірні міліонні прибутки отримані шахраями не є приводом для відповідальних посадовців, щоб перейти до рішучих дій? А може вони не зацікавлені в цьому? Багато але, проте без сумніву єдиний фронт активістів, патріотів, реформаторів не стане осторонь розкрадання грошей платників податків, а це -  КОЖЕН ІЗ НАС! 

Ознайомившись з нашим незалежним розслідуванням, громадськість зможе самостійно зробити висновки. Ми впевнені, що подолати цю жагу до наших грошей (платників податків) можливо лише колективним висвітленням таких подій та дати корупціонерам ту славу та розпізнаваність в суспільстві України, на яку вони заслуговують,

адже «красти легше в темряві». 

З повагою, 

                  ТОВ «ІНКОС ЛАЙН».