• NOVARKA

НОВАРКА- це спільне підприємство в складі компаній VINCI CONSTRUCTION і BOUYGUES TRAVAUX PUBLICS (50/50), в даний час виконують Проект «Проектування, будівництво та введення в екплуатацію Нового Безпечного Конфайнмента» над 4-м реактором Чорнобильської АЕС, на якому сталася аварія 26 квітня 1986 року.

Цей унікальний проект включає проектування і будівництво конфайнмента в формі арки, який буде насуватися на Об'єкт Укриття або так званий "Саркофаг", побудований в 1986 році відразу після аварії.

Сталева конструкція у формі арки, що стоїть на двох бетонних балках, збирається в монтажній зоні на захід від зруйнованого реактора і насувається на існуючий Об'єкт Укриття.

Метою нової конструкції є утримання радіоактивних матеріалів та захист існуючого об'єкта Укриття від впливу зовнішніх погодних умов. В кінцевому рахунку, це дозволить почати роботу з демонтажу 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС.

Дві французькі будівельні компанії об'єднали свої сили і специфічний досвід для реалізації цього великомасштабного проекту.